Kügim
    
 

Hakkımızda

 
Ana SayfaHakkımızda


     

Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (KUGİM) Küçükçekmece yerelinde İstanbul Girişimcilik Ekosisteminde yer alan girişimcilere yönelik eğitim, kuluçka alt yapısı, ofis hizmetleri ve networking faaliyetleri aracılığıyla teknoloji tabanlı, yenilikçi iş fikirlerinin desteklenmesi ve girişimcilik ekosistemine, istihdama ve işgücüne kazandırılması, küçük ölçekli ve teknoloji tabanlı girişimlerin, girişimcileri destekleyen fiziksel ve dijital ağlara erişimiyle, ulusal ve küresel ölçekte etkili, globalleşen ve büyüyen yatırımlar haline gelmesinin sağlanması amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu amaçla KÜGİM, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi bünyesinde 250 m2’lik açık ofis; 20 bilgisayardan oluşan 80 m2’lik MAC laboratuvarı, 20 bilgisayardan oluşan 80 m2’lik PC laboratuvarı olmak üzere toplam 160 m2’lik bilgisayar laboratuvarı, 70 m2’lik teorik sınıfının bulunduğu eğitim alanı ve toplantı salonları, dinlenme alanları, kütüphane, mutfak ve kafeteryanın bulunduğu 320 m2’lik sosyal alanı ile hizmet vermektedir.

Girişimci adaylarının çağa ve gündeme uygun eğitim, network faaliyetleri, mentörlük ve danışmanlık faaliyetleriyle desteklendiği KÜGİM’de ücretsiz açık ofis imkânı ile işletmelerin en kırılgan oldukları ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmalarının ve büyümelerinin sağlanması amacıyla girişimcilerin 6 ay ila 1 yıl süresince ofis masraflarının karşılanmaktadır. Merkezin açık ofisi ve laboratuvarları çağın gerektirdiği fiziksel ve teknolojik donanımlara sahiptir. Bu doğrultuda girişimcilere her türlü mekânsal ve donanımsal imkân sağlanmaktadır. Açık ofiste girişimcilerin şahsen kullanabilecekleri ofis ekipmanı, bilgisayar, yazıcı, telefon ve internet kullanımı hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.