Kügim
Ana SayfaGirişimcilik Eğitimi
GİRİŞİMCİLİK

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla KOSGEB Sertifikalı Girişimcilik Eğitimi uzman eğitimcilerimiz tarafından KÜGİM (Küçükçekmece Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi) de kurulan sınıflarımızda verilmektedir.

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ

KOSGEB tarafından standardize edilmiş eğitimler ve KOSGEB’in belirlediği kriterlere uygun eğitimciler tarafından verilen en az 32 saat süren, genel katılıma açık ve ücretsiz eğitimlerdir.

GİRİŞİMCİ KİMDİR?

Girişimci, kâr amacıyla riski üzerine alan kişi olarak tanımlanır. Mal ve hizmet üretimi yapabilmek için,üretim öğelerini en iyi koşullar altında bir araya getiren girişimciler, riski üzerine alarak, başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, üretim öğelerinin alımını yapar, bunların bir araya getirilmesi imkanını sağlar. Girişimci yetenek, cesaret ve bilgiyle iş fikrini ekonomik bir değer ortaya koyarak gerçekleştirir. Kâr amacı güder, ancak tek amaç para kazanmak değildir.

GİRİŞİMCİNİN VE GİRİŞİMCİLİĞİN DİNAMİKLERİ

İleri Görüşlülük Motivasyon Zaman Yönetimi Özgüven Yönetim Becerisi Planlama Yeteneği Finansal Bilgi Esneklik İletişim Kurma Becerisi Hırslı Olmak